• ALTIN (TL/GR)
  460,35
  % 1,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  502808,213
  % 0,85
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Borsa İstanbul Fenerbahçe

Borsa İstanbul Fenerbahçe

Borsa İstanbul Fenerbahçe


Anadolu Ajansı muhabirinin derlediği verilere göre, BIST 100 endeksi %4,29 değer kaybettiği ağustos ayında %36,48’lik yükseliş ile birlikte en çok getiriyi spor endeksi olarak kayıt edilmiştir. Bu konuda araştırmalarına devam eden analistler sonucunda kulüplerin borçlarının yapılandırılmasının sektörde hisseleri pozitif etkilediği belirlenmiştir. Borsa İstanbul Fenerbahçe ise bu pozitif etkilerinin başını çekmektedir.

Ağustos ayında ise Fenerbahçe Spor Kulübü % 90,8’lik getirisi ile rakiplerine fark atarak açık ara en çok kazandıran spor kulübü olmuştur. Borsa İstanbul Fenerbahçe değerini artırarak 3 milyar Türk Lirasını aştığı belirtildi. Bununla birlikte Türk futbol tarihinin en değerli kulübü olduğu açıklandı. Fenerbahçe, borsada değerini 3 milyar Türk Lirası üzerine taşıyarak futbol tarihinde bir ilki yaşadı. Fenerbahçe’yi ise 1 milyar 790 milyon Türk Lirası değerine sahip Galatasaray takip etmektedir. Daha sonra 1 milyar 250 milyon Türk Lirası Trabzonspor gelmektedir. Trabzonspor’u ise 782,4 milyon Türk Lirası Beşiktaş takip etmektedir.

Borsa İstanbul Fenerbahçe Değeri


Borsa İstanbul Fenerbahçe değeri ağustos ayında rakiplerine oranda artarak birinci oldu. Futbol tarihinde değeri en çok yükselen Fenerbahçe % 90,8 ‘lik getirisi ile bu alanda rekor kırarak birinci sıraya yükseldi. Fenerbahçe’yi ise Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş takip etmektedir. 2019 yılına oranla oldukça değerini artıran Fenerbahçe spor tarihinde bir ilke imza atıp kendini en değerli kulüp olarak ilan etti. Son transfer sezonunu oldukça hareketli geçiren Fenerbahçe gerçekleştirdiği transferler ile borsada değerine değer kattı.

Borsa İstanbul Fenerbahçe Hisseleri


Borsa İstanbul Fenerbahçe hisseleri ağustos ayında oldukça kazandırmıştır. Spor şirketlerinin arasında Fenerbahçe yüksek getirisi ise borsaya oldukça hareketlilik kazandırmıştır. Bunun sebebi ise son dönemde yapmış olduğu transferlerdir. Borsada ismi FENER olarak geçmektedir. Fenerbahçe Spor Kulübü A.Ş olarak bilinmektedir. Yatırımcıların oldukça dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ağustos ayını temel alan yatırımcıların para kazanmak için ilk tercih ettiği futbol kulübü olmuştur. Aynı zamanda dünya genelinde de değerine değer katmaya devam eden Fenerbahçe Spor Kulübü, sahip olduğu başarılar sebebi ile bu değeri elde ettiği görülmüştür. Sadece futbolda değil sahip olduğu tüm branşlarda elde ettiği başarılar sayesinde Borsa İstanbul’da değerlenmeye devam etmektedir.