• ALTIN (TL/GR)
  460,35
  % 1,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  502760,516
  % 0,84
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Bitcoin Nasıl Alınır ?

Bitcoin Nasıl Alınır ?

Bitcoin, kripto paralar arasında kullanım oranı en yüksek olanıdır. Aynı zamanda bir ilk olmak özelliği de taşıyan Bitcoin, günümüzde pek çok online platformda ödeme aracısı olarak kullanılmaktadır. Peki, Bitcoin nasıl alınır ya da nerede satılır? Bitcoin alım ya da satımı yapılabilmesi için bireylerin kendilerine bir cüzdan oluşturması gerekmektedir. Pek çok opsiyonu olan online cüzdanlar üzerinden yapılan işlemler anında Bitcoin alımı sağlamaktadır. Bu da Bitcoin alımlarının bir aracı kullanılarak gerçekleştirildiğini göstermektedir.


Bitcoin Hangi Yöntemlerle Alınır?
Bireylerin Bitcoin cüzdan açmalarından sonra Bitcoin alımları için hesaplarına TL aktarımı yapmaları gerekmektedir. Aktarımlar için her sanal cüzdanın minimum ve maksimum rakam kıstasları farklıdır. Bunun için kullanıcıların üyelikleri öncesinde bu kıstasların kendilerine uygun olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Ayrıca kullanıcılar Bitcoin minimum ve maksimum çekim değerlerini de kontrol etmeyi unutmamalıdır. Gerekli işlemlerin ardından Bitcoin almak için TL transferleri banka havalesi ve çoğunlukla kredi kartı kullanımları ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kullanıcıların sanal cüzdanlarında TL olarak paraları tanımlanmış olmaktadır. Sonraki aşama cüzdanlara tanımlanan TL miktarlarının güvenli şekilde Bitcoin para birimi olan BTC ‘ye çevrilmesidir.


Güvenli Bitcoin Alım Yöntemleri
En güvenli ve karlı olan Bitcoin alım yöntemi daima kur takiplerinden sonra yapılanlardır. Bitcoin sanal cüzdanlarında Bitcoin kuru daima kontrollere müsait bir biçimde yer almaktadır. Kullanıcılar alımlarında maksimum kar için kurun düşük olduğu bir zamanı denk getirebilmektedir. Bu aşamada alınmak ya da çevrilmek istenen BTC miktarı gerekli olan boşluğa yazılmalıdır. BTC alımları konusunda yazılan miktarlar ödenmesi gereken TL tutarının hesaplanmasını da sağlanmaktadır. Böylece hesaplarında hazır bulunan TL tutarının tamamını ya da bir bölümünü Bitcoin alımlarında kullanan bireyler işlemlerini tamamlamış olmaktadır.