• ALTIN (TL/GR)
  460,35
  % 1,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  503851,480
  % 1,23
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin, yoluna 2008 yılında başlamıştır. İlk yıllarında istediği başarıyı bir türlü yakalayamayan sistem, zamanla birlikte kullanıcılar tarafından oldukça benimsenmiştir. Kripto para algısını yaratan bitcoin, 2017 yılına gelindiğinde ise işlem hacmini maksimum seviyelere getirmiştir. Bu da bitcoin CEO’ları arasında sistemin kullanım politikalarına karşın ikilik çıkmasına neden olmuştur. Böylece bitcoinden ayrılarak ortaya Bitcoin Cash isminde yeni bir kripto para çıkmıştır. Pek çok kişi iki sistemi halen bir olarak görse de teknik ve hizmet anlayışları bakımından iki sistem de farklıdır.


Bitcoin Cash Çalışma Sistemi
Bitcoin Cash, teknolojisini Blockchain sistemi ile desteklemiş olan kripto paralardan biridir. Kullanıcılarına hızın yanı sıra maksimum güvenliği de vaat eden sistem dünyanın farklı yerlerine de yayılmıştır. Sistemin çalışır hale gelmesi için bireylerin Bitcoin Cash ‘e ait bir cüzdan hesabı açmaları gerekmektedir. Hesap açımları aynı zamanda alınacak ya da kazanılacak olan Bitcoin Cash coinlerinin korunlarını da sağlamaktadır. Bu sayede kullanıcılar arada hiçbir aracı olmadan paralarının geleceğine kendileri karar verebilmektedir. Ayrıca Bitcoin Cash cüzdanlarında bulunan para miktarlarının BHC cinsinden bekletilmesinin zorunlu olmaması kullanıcıların kur dalgalanmalarına göre hareket etmelerini sağlamaktadır.


Bitcoin Cash Alımları
Bireylerin Bitcoin Cash alımlarında bir yönteme zorlanmamaları sistemin oldukça iyi özellikleri arasındadır. Çünkü bu sayede seçim aralıkları rahat bir şekilde değerlendirilerek istenilen yöntemler üzerinden hareket alanı sağlanabilmektedir. Bireyler Bitcoin Cash alımlarını takas merkezi olarak isim alan yerlerden gerçekleştirebilmektedir. Bitcoin Cash cüzdanlarına TL gönderimi de Bitcoin Cash alımlarını sağlayan bir diğer yöntemdir. Kullanıcılar verdikleri bir hizmetin ücretini Bitcoin Cash üzerinden belirleyerek hesaplarına Bitcoin Cash transferinin yapılmasını da sağlayabilmektedir. BHC alımları IOS ve Android uygulamaları ile de mobil sistemlerden yapılabilmektedir.