• ALTIN (TL/GR)
  460,35
  % 1,36
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN/TL
  503851,274
  % 1,23
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

0,64 Konut Kredisi Hesaplama

0,64 Konut Kredisi Hesaplama

0,64 Konut Kredisi Hesaplama


Konut kredileri bankaların faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte tekrar vatandaşın gündemine geldi. Birçok bankaların faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte vatandaşlar konut kredisi hesaplamaya başladı. Bankalar konut kredilerini bir süre 0.64 ve 0.74’e çektiler. Uzun bir dönem bu faiz oranlarıyla devam ettiler. 0,64 konut kredisi hesaplama ile birlikte ev sahibi olmak isteyen vatandaşların bankalara ne kadar ödemesi gerektiğini öğrenmeleri için bankalara gidebilirler veya bankaların sitelerini inceleyebilirler. Ya da kredi hesaplama üzerine oluşturulmuş web sitelerinde hesaplayabilirler. Yapmaları gereken ne kadar tutarda kredi çekmek istediklerini yazmak ve vade oranını belirlemektir. Daha sonra faiz oranı ile birlikte taksitlendirmeyi uygulama otomatik yapmaktadır. Taksitlendirmelerden sonra toplam ödenecek tutarı da görebilmeniz mümkündür.

Kredi Hesaplama 2020


Banka faiz oranları kredi hesaplamasındaki en temel unsurların başında gelmektedir. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar genellikle ön planlama yapmak isterler. Bankaları faiz oranlarını karşılaştırarak bilgi edinirler. Daha sonra en uygun faiz oranına sahip bankayı seçerler ve konut kredisi alırlar. Kredi hesaplama 2020 yılında ise aynı faiz oranlarının değişmesinden dolayı değişiklik göstermektedir. Örneğin haziran ayı başında birçok devlet bankaları faiz oranlarını 0,64 ve 0,74 olarak belirlemişti. Eylül ayından itibaren ise 1,05 1,9 ve 0,99 faiz oranları karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda sürekli olarak faiz oranlarını takip etmeniz ve size en uygun bankayı seçerek konut kredisi almanız önerilir.


Konut Kredisi Yapılandırma


Konut kredisi yapılandırma vatandaşların oldukça merak ettiği bir konudur. Özellikle konut kredilerinin yüksek aylık ödemelere ve aynı zamanda uzun vadelere sahip olmasıdır. Konut kredisi çeken vatandaşların zaman zaman taksitlerini ödemekte sıkıntılar yaşadığı gözlemlenmektedir. Bu durumda vatandaş kredi çektiği bankalar ile görüşerek konut kredisini yeniden yapılandırma isteğinde bulunabilir. Yapılandırma söz konusu olduğunda bankalar borcu güncel faiz oranıyla yeniden hesaplamaktadırlar. Bu durumda ise aylık taksit tutarı düşürülür ve vade uzatılır. Bu sayede vatandaş konut kredi borcunu yapılandırarak tekrar ödeyebilir hale gelebilir. Fakat yapılandırma işleminden oluşan ekstra masrafları da unutmamak gerekebilir. 0,64 konut kredisi hesaplama işlemini yukarıda anlatıldığı gibi ister internet üzerinden isterse bankanıza giderek geçekleştirebilirsiniz.

KREDİ HESAPLAMA SAYFAMIZ